TEKNOLOJİ

Atletler Tarafından Test Edildi. Keşiflerle Onaylandı.™ özgün sporcuların tasarımlarımızı geliştirdiği ve özel ekiplerin ürünümüzü ileri taşıdığı felsefe. FUTURELIGHT da farklı değil. Dağlarda doğan tek bir sporcu görüşü şirketimizde bir akımın başlangıcı oldu.

Ürünleri Keşfet

NANO BOYUTTA NEFES ALABİLİRLİK

BİLİM

FUTURELIGHT markamızın bugüne dek benimsediği en büyük ürün inovasyonu girişimi. Bunun kritik bir bileşeni de, devrim niteliğindeki yeni nefes alan-su geçirmez zar teknolojimizi mümkün kılan benzersiz bir iplik geliştirme işlemi olan Nano-dokuma.

Bu nano-dokuma teknolojisi, şimdiye kadarki en nefes alabilen ve hafif su geçirmez kumaşı yaratmamızı sağladı. En zorlu hava koşullarına karşı gereken korumayı sağlayan ve maksimum konfor sunan ince ve çevik bir giysi.

 

NANO-DOKUMA: YENİ BİR TEKNOLOJİ

SÜREÇ

Üstün hava geçirgenlik sağlarken su geçirmezliği koruyan nano-boy iplikler yaratan, nano-dokuma adı verilen bir üretim yönteminden faydalandık.

Ulta-ince bir katman yaratmak için bu nano-dokuma teknolojisiyle 200,000'den fazla küçük delik kullanılarak nano-zar adı verilen nefes alabilen-su geçirmez katman üretiliyor. Bu delikler dakika başına kübik kadem ile ölçülen daha yüksek seviyede hava geçirgenliği sağlıyor. Böylece su dışarıda tutulurken içeri ne kadar hava girdiğini kontrol edebiliyoruz

Nano-dokuma işlemi hava geçirgenlik ve hafifliğin de dahil olduğu benzersiz performans faydaları sunmamızı mümkün kılar.

FUTURELIGHT'ı benzersiz kılan özelliklerinden biri ayarlanabilir olması; yani tasarımcılarımız sporcularımızın ve müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda, üretim süreci sırasında ağırlık, esneklik, nefes alabilirlik, dayanıklılık ve yapıyı (örme ve dokuma) ayarlayabilir.

 

LABORATUARLARDA & SAHADA TİTİZLİKLE TEST EDİLDİ

LABORATUAR TESTLERİ

Dış giyim sektöründe yeni bir standart belirlemek için, FUTURELIGHT ™ teknolojimizi tamamen yeni bir standart altında test etmek zorunda kaldık. Geçmişte, bir giysinin su geçirmez ve nefes alabilir olup olmadığını değerlendirmek için hidrostatik test ve nem buharı iletim hızını (MTVR) kullanırdık. FUTURELIGHT ™ kumaş ile hava geçirgenliği de devreye girer.

120 yıldan fazla deneyime sahip yangın ve hazmat kıyafetlerini test eden dünyaca ünlü bir güvenlik bilimi şirketi olan bağımsız bir üçüncü taraf Underwriter Labs ile çalıştık.

Underwriter Labs, FUTURELIGHT ™ kumaşımızı, itfaiyeci teçhizatıyla kullanılan aynı aşırı sıvı bütünlüğü test standartlarından geçirdi ve kıyafet üzerine saatte 200 galon su attı. FUTURELIGHT ™ kumaşımız, üst düzey hava geçirgenliği seviyelerini gösterirken Underwriter Labs'tan yüzde 100 su geçirmezlik sertifikası alarak bu zorluğun üstesinden geldi.

DAĞLARDAKİ TESTLER

Elit atlet ekibimiz, FUTURELIGHT ™ ürünlerinin prototiplenmesi, geliştirilmesi ve test edilmesinde önemli rol oynadı. Ürünlerin her elemanı, teknik dış giyimin geleceğini yeniden düşünmek için tasarım ve mühendislik ekiplerimizi zorlayan birinci sınıf atletlerimizin incelemesinden geçti.

"Everest Dağı" nın tepesinden Lhotse Couloir'deki ilk kayak alanına kadar nefes alabilen su geçirmez FUTURELIGHT ™ teknolojisi, dünyadaki en zorlu koşullarda seçkin atlet ekibimiz tarafından sürekli olarak 400'den fazla gün boyunca test edildi.

 
Summit Serisi
 
 
 
 
 
Steep Serisi
 
 

ULTRA FASTPACK

"Her türlü arazi için hazır olan Ultra Fastpack, FUTURELIGHT™ teknolojisi ile yenilendi ve yeniden tasarlandı. Gelişmiş nefes alabilirlik, su geçirmezlik ve sürdürülebilir materyallerin eklenmesi Ultra Fastpack'i outdoor ayakkabı segmentinde bir üst seviyeye taşıdı."

 
 

ULTRA FASTPACK

"Her türlü arazi için hazır olan Ultra Fastpack, FUTURELIGHT™ teknolojisi ile yenilendi ve yeniden tasarlandı. Gelişmiş nefes alabilirlik, su geçirmezlik ve sürdürülebilir materyallerin eklenmesi Ultra Fastpack'i outdoor ayakkabı segmentinde bir üst seviyeye taşıdı."

ACTIVIST FASTPACK

"Modern görünüm FUTURELIGHT™ teknolojisi ile bir araya gelerek Activist'i yarattı - outdoor ayakkabılarda yeni bir tür. Su geçirmez koruma ve nefes alan materyallerle Activist, dağ zirvelerinden metroya kolaylıkla geçiş yapar."

 
Yükleniyor...
X
;

E-posta adresinize gönderilen linki tıkladıktan sonra, üyelik işleminiz tamamlanacaktır.