1. Yolculuğumuz.

  1966-1969

  Dağın en zorlu tarafı olarak adlandırılan Kuzey Yüzü, 1966'dan beri kaşifleri hayallerine ulaşmaları için teşvik ediyor. Never Stop Exploring ™ mantrası tarafından yönlendirilen keşiflerimiz, performansın ve olasılığın dış sınırlarını test etmemiz için bize ilham veriyor.

  A vibrant sunset illuminates Half Dome in Yosemite National Park.
 2. Kültürel bir ticaret merkezi.

  1966

  1966'da Doug Tompkins adında genç bir dağcı birikimlerini bir devrim başlatmak için kullandı. San Francisco'daki mütevazi bir dükkan kısa süre sonra Grateful Dead'in canlı çaldığı, Beat Generation'ın yeni fikirleri paylaştığı ve Yosemite'yi geçtikten sonra Amerikalı dağcılardan kimlerin durduğu kültürel bir ticaret merkezi haline geldi.

  Rock climber and The North Face founder, Doug Tompkins, on the phone.
 3. Sırt çantasının doğuşu.

  1969

  Hacimli ekipmanlar için pratik bir çözüm olarak geliştirilen Ruthsack, şimdiye kadar oluşturulmuş ilk dahili çantalardan biriydi.Hafif ve ultra işlevsel olan çantalar, herkes için erişilebilir hale getirerek yürüyüşte devrim yarattı. Bildiğimiz gibi Sırt çantasıyla keşfetmek kavramı ortaya çıktı.

  A backpacker treks through the snow-covered mountains wearing a fully packed.
   
   
 4.  

  Gelecek için
  taahhüt.

  1970–1979

  İlk günden beri farklı işler gerçekleştirdik. Vietnam dönemi materyallerinin geri dönüşümünden, vahşi doğanın korunmasını savunmaya kadar, seçimlerimiz sevdiğimiz yerleri korumayı amaçlıyor. Bu bağlılık bizi ileriye götürüyor.

  Rock climber and The North Face founder, Doug Tompkins, on the phone.
 5.  

  Dünya için keşfetmek.

  1972

  Sponsorlu ilk keşif seferimizden biri, maceraperest Ned Gillette liderliğindeki Koyukuk ve Itkillik Nehirlerinin 30 günlük, 300 millik bir geçişiydi. Alaska'ya yapılan bu yolculuk gözlerimizi Alaska Petrol Boru Hattının inşasına açtı - 1967 kataloğumuzda Dünya Dostları Boru hattını durdurmak ve Alaska'nın vahşi yaşamını korumak için.

  Adventurer, Ned Gillette and his team, set up camp on their Alaskan expedition.
 6. Geleceğin sığınağı.

  1975

  Mimar ve mucit R. Buckminster “Bucky” Fuller'ın küresellik teorisinden esinlenen Oval InTENTion, A şeklindeki çadırda gerçekleşen bir devrim niteliğinde tasarlandı. Türünün ilk örneği olan çadır, minimum materyallerle maksimum verimliliği bir araya getirdi.

  The efficient construction and unique design of the first oval-shaped tent is demonstrated.
 7. İlk gerçek dış giyim.

  1977

  Kayakçıları en zorlu koşullarda sıcak tutma çabası, GORE-TEX® ürünlerinin The North Face dış giyim serisine dahil edilmesine ilham verdi: ilk kuru tutan, nefes alabilir ve gerçekten her koşulda kullanılabilen ekipman.

  A close-up of a GORE-TEX® jacket demonstrates its superior waterproof properties.
 8.  

  Bir kadının yeri.

  1978

  Tamamı kadınlardan oluşan ilk takım 25.504 fit Annapurna'yı zirveye çıkarıyor. Arlene Blum önderliğinde, aynı zamanda ilk başarılı Amerikan tırmanışıydı. Geziden gömlekler ve bayraklar, “Bir Kadının Yeri Zirvedir" mantrası içeriyordu.

  Members of the first all-female team celebrate at base camp after summiting Annapurna.
 9.  

  Sınırların ötesinde patika deneyimi.

  1980-1989

  Ekipmanımız kıtalar arasını ve kültürleri geçerek patikalarda, kaldırımlarda ve dünyanın en yüksek yerlerinde bir sembol haline geldi. Nerede ortaya çıkarsa çıksın, ikonik Half Dome logomuz, nerede olduğunuzu kutlamak ve ileride olanlardan ilham almak için bir hatırlatmadır.

  A mountaineer transports his gear in the Himalayas.
 10. Daha yüksek yamaçlar.

  1983

  GORE-TEX® kumaş kullanan Extreme Gear, kayak giyim pazarına giriş yapıyor. Squaw Vadisi atletleri Scot Schmidt ve Egan Kardeşler keşifleri sırasında ürünleri test ediyorlar. “Ekstrem Takım” olarak bilinen kayakçılar sıklıkla Warren Miller'ın kayak filmlerinde yer almaktadır.

  A skier smiles while testing out new products and equipment.
 11. Dağlarda hareket.

  1985

  Mountain Mont ve Pantolon ilk kez tanıtıldı ve dağcılara, yürüyüşçülere ve kayakçılarla aynı düzeyde konfor ve hareket sağladı. Her parçasında GORE-TEX® bulunan takım, GORE-TEX® hava koşullarına karşı koruma ile geliştirilen tüm expedition giyim serisinin doğuşudur.®

  A detailed look at the original GORE-TEX® Mountain Jacket.
 12. Base Camp Duffel.

  1986

  Neredeyse yok edilemez kumaşlardan tasarlanmış ve her koşula hazır olan Base Camp Duffel dünyayı dolaşmaya, dünyanın en zorlu hava alanı bagaj taşıma süreçlerine dayanıklı şekilde, yaklar ve develer tarafından taşınarak her keşif macerasına eşlik etmeye devam ediyor.

  A Base Camp Duffel is strapped to a pack animal in a remote region.
 13. Gezegen için iş birliği.

  1989

  Kuzey Yüzü, Koruma İttifakını REI, Patagonya ve Kelty ile birlikte kurar. Grup, kolektif yıllık üyelik aidatlarını Kuzey Amerika'nın son vahşi yerlerini korumak için çalışan taban örgütlerine dağıtıyor.

  A winter camper gazes at a clear night sky while overlooking Crater Lake.
 14. İkonik polar.

  1989

  Mountain Mont ile uyumlu fermuarlı bir polar olan Denali bir ikon haline dönüşüyor. Hafif, dayanıklı ve son derece sıcak tutan efsanevi tasarım, giyildiği her yerde kendini gösterir.

  Snowboarders wearing the Denali Fleece Jacket pose with their gear in front of a snow covered peak.
 15.  

  Keşifler başladı.

  1990-1999

  "İşleri çok daha hafif ve daha işlevsel hale getirerek, insanları çok daha ileriye taşımak için destekliyorduk"

  Jack Gilbert, Satış ve Pazarlama Başkan Yardımcısı,1968 – 1988
  A skier makes a daring jump off a high alpine ledge.
 16. Trans-Antarktika
  Ekspedisyonu.

  1990

  Uluslararası bir ekip, Antarktika'nın ilk köpek kızağı geçişine çıkıyor - 4.000 zorlu mil boyunca olağanüstü bir başarı. Görevleri iklim değişikliğini incelemek ve Antarktika'nın nesli tükenmekte olan çevresi için farkındalık yaratmaktı. Dış giyimleri bir fenomen haline geldi.

  The first trans-Antarctic dogsled team takes a break while completing their expedition.
 17. Steep Tech.

  1991

  Atletlerden ilham alan ilk kayak giyim serisi, tırmanış ve taşıma halatları fırtına etkisi yaratıyor. "Dağlarda yaşayan, çalışan ve tırmanışçılar için tasarlanmış dağların motokros giysisi.

  Professional skier, Scot Schmidt, makes a steep descent of a near vertical slope.
 18. The Nuptse.

  1992

  Tibetçe "batı zirvesi" anlamına gelen Nuptse, Mt.'nin bir mil güneybatısı tırmanışın altın madeni olarak kabul edilir. Sıcaklığı artıran yenilikçi bir yapıya sahip olan Nuptse Mont şimdi ise bir ikonik haline geldi.

  The original Himalayan Suit is advertised in The North Face catalogue.
 19.  

  The Himalayan Suit.

  1994

  Yüksek irtifa tırmanışı için yoğun kaz tüyü dolgulu tasarlanmış olan bu giysi, soğuk, yüksek ve kutup koşulları için altın standart haline geliyor. Yüzlerce kaşifi dünyanın en yüksek ve en zorlu noktalarına taşıyor.

  The original Himalayan Suit is advertised in The North Face catalogue.
   
   
 20. Sınır tanımayan fikirler.

  2000-2009

  Mesele mesafe değil, keşfetmek için bizi bekleyen her şey.

  – Alex Honnold, Takım Atleti
  Climber, Alex Honnold, looks down on the Yosemite Valley from an exposed ledge.
 21. 50 gün. 50 maraton.

  2006

  Ultra koşucu Dean Karnazes, 50 günde 50 eyalette 50 maraton rekorunu tamamladı. San Francisco'ya 3.000 mil daha koşmadan önce New York Maratonu ile yarışı bitirir.

  Ultra-runner, Dean Karnazes, is portrayed in a black and white portrait.
   
   
 22. Yedi zirve deneyimi.

  2006

  Kit DesLauriers, her kıtanın zirvesi olarak bilinen Yedi Zirve'de kayak yapan ilk kişi oldu. Başarısı, Everest'e yürüyerek tırmanmayı ve kayakla inmeyi içeriyor. USA Today, Everest başarısını “Yedi Tepe Rüyasının Taçlandıran Zaferi” şeklinde ilan ediyor.

  Kit DesLauriers and her team make a high-altitude ascent during her quest to ski the seven summits.
 23.  

  Hızlı performans.

  2006

  Yeni bir ultra hafif ve ultra işlevsel koşu giyim serisi olan Flight Series™ piyasaya sürülür ve Oval InTENTion ve Ruthsack'in bir nesil önce dağcılar için yaptığı gibi oyunun kurallarını değiştirir.

  A trail runner sprints through a rugged mountain setting.
 24. Tırmanışta özgürlük.

  2008

  Alex Honnold, UT Zion National Park'taki Moonlight Buttress'in free solosu ile tırmanış dünyasını şaşkına çeviriyor. Beş ay sonra, 21 yaşındaki Yosemite'deki Half Dome'da Regular Northwest Face'i (VI 5.12a, 23 perde) free solo yaparak tırmanış efsanelerinden biri olarak yerini sağlamlaştırıyor.

  Climber, Alex Honnold, grips the granite wall on his free solo ascent of Half Dome in Yosemite National Park.
 25.  

  Yeni ilerleme.

  2010-2019

  Tanrı kraliçeyi korur, vahşi doğayı ise insan kurtarabilir.

  – The North Face Kataloğu, 1968
  A mountaineer looks out across the surrounding summits.
 26. Geleceği keşfetmek.

  2010

  The North Face, New York City'deki 2010 Outdoor Nation Gençlik Zirvesi'nde Keşfetme Fonunu başlatır. İlk temeli 250.000 ABD Doları olan bir hibe programı (2015'te 500.000 ABD Dolarına yükseltildi), para, insanlar ve doğa arasında daha derin bir bağlantı kurmaya çalışan kar amacı gütmeyen kuruluşları destekliyor.

  A group of hikers make their way through the wilderness, as an ice climber smiles during their ascent.
 27. Meru Zirvesi.

  2011

  Conrad Anker, Jimmy Chin ve Renan Öztürk, Shark's Fin'in ilk çıkışını Hindistan'daki 21.700 fitlik Meru Dağı'na yaptı - Himalayaların en zorlu ve tehlikeli zirvelerinden biri olarak kabul ediliyor. Daha önce üç karşılaşmada aynı üçlü, 19 zorlu günün ardından mağlup olmuştu. Bu sefer 30 günlük tırmanıştan sonra başarıyla yükseldiler.

  A portrait of Jimmy Chin and Conrad Anker, members of the first team to summit Mount Meru.
 28. Freeskiing'i güçlendirmek.

  2013

  Freeskiing topluluğunda köklü geçmişe sahip olan The North Face, 2011'de U.S. Freeskiing'in kurucu ortağı ve ABD Freeskiing Takımının resmi tedarikçisi olarak sekiz yıllık bir anlaşma imzalayıp desteğimizi bir adım öteye taşıyacağımızı duyurdu.

  Athlete and filmmaker, Jimmy Chin, wears a ThermoBall<sup>™</sup> Jacket while preparing for a winter expedition.
 29. ThermoBall™ lansmanı.

  2013

  The North Face, Meru'da Shark's Fin ve Everest'e yapılan iki gezi de dahil olmak üzere keşif gezilerindeki testlerin ardından, yeni bir sentetik yalıtım türü olan ThermoBall™'ı piyasaya sürdü.

  Athlete and filmmaker, Jimmy Chin, wears a ThermoBall<sup>™</sup> Jacket while preparing for a winter expedition.
 30. Clothes the Loop.

  2013

  Sürdürülebilirlik ve döngüsellik için yeni yollar çizen Clothes the Loop, tüketicilerin herhangi bir markadan, her koşulda, perakende mağazalarında kıyafet ve ayakkabı teslim etmesine olanak tanıyor. Bu girişim, ürünlerimizin çevresel etkisini azaltma taahhüdümüzden kaynaklanmaktadır.

  A detailed depiction of the Clothes the Loop logo.
 31. Responsible Down Standard.

  2014

  Kaz tüyü sektöründe daha iyi izlenebilirlik ve hayvan refahı hedefiyle The North Face, Responsible Down Standard'ı oluşturarak küresel şekilde yönetilmesi için Textile Exchange'e hediye eder. The North Face, 2016 yılına kadar RDS sertifikasını karşılayan bu standardı uyguluyor.

  A detailed depiction of the Responsible Down Standard Logo.
 32. Bir üst seviyeye çıkmak.

  2017

  3 Haziran 2017'de Alex Honnold, El Capitan'ın Freerider rotasını üç saat 56 dakikada free solo ile tamamladı. Bu nefes kesen başarısı tüm dünyada kutlanıyor ve Jimmy Chin ile Elizabeth Chai Vasarhelyi'nin yönettiği Oscar ödüllü “Free Solo” filminde geçiyor.

  Climber, Alex Honnold, visualizes his next move while completing the first free solo ascent of El Capitan.
 33. Duvarlar tırmanmak içindir.

  2017

  Küresel Tırmanış Günü, insanları tırmanmanın gücü ve topluluğu aracılığıyla bir araya getirmeye yönelik küresel bir hareket olan The North Face'in Walls are meant for climbing (Duvarlar tırmanmak içindir) kampanyasının yükselişine işaret ediyor.

  A young climber enjoys learning on an indoor rock wall.
 34. Renewed lansmanı.

  2018

  The North Face Renewed, kullanılmış ekipmanı yenilemek, geliştirmek ve geri dönüştürmek için bir program geliştirmek üzere oluşturulmuştur. Daha önce giyilmiş, iade edilmiş, hasarlı veya kusurlu ürünler olsun, bir sonraki maceraya hazır olması için onu inceler, temizler ve yenileriz.

  A jacket is carefully repaired so it can be reused on future adventures.
 35. Dış giyimin geleceği.

  2019

  Yenilikçi nano dönüşüm teknolojisi kullanılarak geliştirilen FUTURELIGHT™ türünün ilk örneği nefes alabilir, su geçirmez koruma sağlamak için yaratılmıştır. Geleneksel membranların aksine, FUTURELIGHT™'ın nano yapısı havanın geçmesine izin verir.

  A detailed look at the waterproof and breathable FUTURELIGHT<sup>™</sup> fabric.
 36.  

  Keşfin geleceği.

  2020-Günümüz

  Keşfin sunduğu şey, kişisel dönüşüm için bir araçtır.

  – Conrad Anker,Takım Atleti
  At sunrise, a pair of mountaineers make the final push towards the summit.
 37. Explore Fund'ı keşfet.

  2021

  Explorer Fund Konseyi, insanların keşfettiği tüm yolları kutlamak için yaratıcı çözümler bulmak üzere hayatın her kesiminden uzmanları bir araya getiriyor. Explorer Fund, kültürler ve topluluklar arasında herkesin dışarı çıkıp bu deneyimden yararlanabilmesi için engelleri kaldırır.

  Athlete and filmmaker, Jimmy Chin, stands on a summit with camera in hand.
 38. Patikanın geleceği.

  2021

  Bugüne kadarki en yenilikçi arazi ayakkabısı teknolojimiz, arazide enerjiyi en üst düzeye çıkarmak için tasarlanmış, atletler tarafından test edilmiş, laboratuvarda kanıtlanmış bir teknoloji sistemi olan VECTIV™ ile tanıtıldı. Şu anda piyasada mevcut olanlardan cesurca sıyrılan, 3D Plaka ile ayarlanmış orta yastıklı rocker, parkurdaki enerjiyi en üst düzeye çıkarır ve sizi daha da ileriye taşır.

  A trail runner races through a desert landscape.