ÜRÜN

"SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞE OLAN YAKLAŞIMIMIZDAKİ GELİŞİM, ÜRÜNLERİMİZİN TASARIMINDA YER ALIYOR. SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞİ TASARLADIĞIMIZ HER ŞEYİN TEMEL BİR BİLEŞENİ YAPTIĞIMIZDA, İŞTE O ZAMAN ÇEVRE VE TOPLUM ÜZERİNDE POZİTİF ETKİ YARATAN İNOVATİF ÜRÜNLER ÜRETME YOLUNDA İLERLEYEBİLİRİZ."

– JAMES ROGERS, SENIOR SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK MÜDÜRÜ

 

Sürdürülebilirlik misyonumuz, outdoor yaşam alanımızı ve toplulukları, çevresel ve sosyal açıdan sorumluluk sahibi ürünler ve iş uygulamaları tasarlayarak ve geliştirerek korumaktır. Giyim, ayakkabı ve ekipman kategorilerinde ürünlerin kullanım sürelerini değerlendirerek, çevre üzerindeki etkimizin büyük kısmının, materyalleri işlemden geçirilmesi ve üretilmesi sürecinden kaynaklandığını tespit ettik. Ana odağımızı bu doğrultuda belirledik.

 

The North Face olarak, ürünlerimizde geri dönüştürülmüş materyaller kullanıyor, dayanıklılık ve CLOTHES THE LOOP geri-dönüşüm programımıza uzun süredir bağlı kalarak ürünlerimizin kullanım ömrünün sorumluluğunu alıyoruz. Fabrikalardaki kimyasal, su, enerji ve atığı azaltmak amacıyla tedarikçilerimizin 2010 yılından bu yana 150'yi aşkın tanker dolusu kimyasal ve 330'u aşkın Olimpik havuz değerinde sudan tasarruf etmesini sağladık.