Ürün Bakımı

 

THE NORTH FACE® ÜRÜNÜMÜ YIKAYABİLİR MİYİM?

The North Face® ürünleri yalnızca dayanıklı değildir, aynı zamanda bakımı kolaydır. Düzenli bakım kusursuz performans sağlar ve ürünlerin kullanım ömrünü uzatır. Ürünün iç etiketinde bulunan bakım talimatlarına uymaya özen gösterin.

GORE-TEX® ÜRÜNLERİMİN YIKAMA, KURUTMA VE BAKIMI NASIL YAPILIR?

YIKAMA GORE-TEX® ürünümü yıkamanın en iyi yolu nedir?

İlk önce üreticinin bakım talimatlarını okuyun. GORE-TEX® ürününüzü çamaşır makinesinde ılık suda (105°F/40°C) yıkayın. En iyi sonuç için az miktarda sıvı deterjan kullanın. Toz deterjan, yumuşatıcı veya çamaşır suyu kullanmayın.

GORE-TEX® ürünümü hangi sıklıkta yıkamalıyım?

Ürünü toz, kamp ateşi dumanı ve yemek kokusu gibi farklı kirlerden arındırmak için ihtiyaç duyduğunuz sıklıkta yıkayın. Ürünü yıkamak ve kurutmak GORE-TEX® ürünlerin performansı için önem taşıyan suya dayanıklı (DWR) kaplamayı yenilemeye yardımcı olur.

GORE-TEX® ürünüm için hangi yıkama programını kullanmalıyım?

Ürünü sert bir şekilde döndürmeyen hassas yıkama programını kullanın. Döndürme işlemini azaltmak kırışmayı ve giysinin çekilip bükülmesinden kaynaklanan hasarı minimuma indirir.

Toz veya sıvı deterjan kullanabilir miyim?

En iyi sonuç için, toz deterjan yerine sıvı deterjan kullanmanızı öneriyoruz.

Su geçirmez ürünlerimi ayrı mı yıkamalıyım?

GORE-TEX® ürününüzü tek başına yıkamanız gerekmez. Çok kirli olmayan benzer giysilerle birlikte yıkayabilirsiniz. Deterjan ve kirin üründen tamamen çıkması için ikinci bir durulama programı kullanmanızı öneriyoruz.

GORE-TEX® ürünüm için leke çıkarıcı kullanabilir miyim?

Leke çıkarıcıları önermiyoruz. Bunun yerine, leke ve ağır kirleri çıkarmak için çamaşır makinenizin ön-yıkama programında sıvı deterjan kullanmanızı öneriyoruz. Makinenizin ön-yıkama programı yoksa, ürünü sıvı deterjan koyduğunuz ılık suya bastırın.

Çamaşır suyu kullanabilir miyim?

Lütfen hiçbir GORE-TEX® ürününde çamaşır suyu kullanmayın. Ürünün renk ve performansını etkileyebilir.

GORE-TEX ürünlerime profesyonel kuru temizleme yaptırabilir miyim?

Kuru-temizleme su geçirmez kumaşa zarar vermez. Ancak ürüne kuru temizleme yapılabileceğinden emin olmak için her zaman önce üreticinin bakım talimatlarına başvurun. Ürününüze profesyonel kuru temizleme yaptırmaya karar verirseniz, saf, damıtılmış solventle durulama ve sprey ya da yıkamayla uygulanan DWR kaplama talep edin.

DRYVENT® ÜRÜNLERİMİN YIKAMA, KURUTMA VE BAKIMI NASIL YAPILIR?

YIKAMA

DryVent® ürünümü yıkamanın en iyi yolu nedir?

Üreticinin bakım talimatlarına başvurun.

DryVent® ürünümü hangi sıklıkta yıkamalıyım?

Ürünü toz, kamp ateşi dumanı ve yemek kokusu gibi farklı kirlerden arındırmak için ihtiyaç duyduğunuz sıklıkta yıkayın. Ürünü yıkamak ve kurutmak DryVent® ürünlerin performansı için önem taşıyan suya dayanıklı (DWR) kaplamayı yenilemeye yardımcı olur.

DryVent® ürünüm için hangi yıkama programını kullanmalıyım?

Ürünü sert bir şekilde döndürmeyen hassas yıkama programını kullanın. Döndürme işlemini azaltmak kırışmayı ve giysinin çekilip bükülmesinden kaynaklanan hasarı minimuma indirir.

Toz veya sıvı deterjan kullanabilir miyim?

En iyi sonuç için, toz deterjan yerine sıvı deterjan kullanmanızı öneriyoruz.

Su geçirmez ürünlerimi ayrı mı yıkamalıyım?

DryVent® ürününüzü tek başına yıkamanız gerekmez. Çok kirli olmayan benzer giysilerle birlikte yıkayabilirsiniz. Deterjan ve kirin üründen tamamen çıkması için ikinci bir durulama programı kullanmanızı öneriyoruz.

DryVent® ürünüm için leke çıkarıcı kullanabilir miyim?

Leke çıkarıcıları önermiyoruz. Bunun yerine, leke ve ağır kirleri çıkarmak için çamaşır makinenizin ön-yıkama programında sıvı deterjan kullanmanızı öneriyoruz. Makinenizin ön-yıkama programı yoksa, ürünü sıvı deterjan koyduğunuz ılık suya bastırın.

Çamaşır suyu kullanabilir miyim?

Lütfen hiçbir DryVent® ürününde çamaşır suyu kullanmayın. Ürünün renk ve performansını etkileyebilir.

DryVent® ürünlerime profesyonel kuru temizleme yaptırabilir miyim?

Kuru-temizleme su geçirmez kumaşa zarar vermez. Ancak ürüne kuru temizleme yapılabileceğinden emin olmak için her zaman önce üreticinin bakım talimatlarına başvurun. Ürününüze profesyonel kuru temizleme yaptırmaya karar verirseniz, saf, damıtılmış solventle durulama ve sprey ya da yıkamayla uygulanan DWR kaplama talep edin.

KAZ TÜYÜ ÜRÜNLERİMİ NASIL YIKAMALIYIM?

Maksimum hacmi korumak ve ürünün uzun ömürlü olmasını sağlamak için kaz tüyü ürünlerin düzenli olarak temizlenmesi önem taşır. Kaz tüyü ürünler hassastır ve maksimum verim sunmaları için özel bakım uygulanması gerekir. Kaz tüyü düzgün kurutulmadığında, eşit olmayan ve topaksı bir şekil alabilir. Bu da hacimde ve kaz tüyü ürünün sizi sıcak tutma özelliğinde azalmaya neden olabilir.

SADECE önden yüklemeli çamaşır makinesi kullanın. Üstten yüklemeli ve karıştırıcı pervaneli çamaşır makineleri ürünün iç yapısına zarar verebilir. Ilık suda, hafif bir toz deterjanla (çamaşır suyu katkısız) hassas programda yıkayın. Sabun kalıntılarından kurtulmak için ikinci bir durulama işlemi gerekebilir. Ekstra sıkma devri fazla sudan kurtulmaya yardımcı olur. Ürünü çamaşır makinesinden havaya kaldırarak almayın; bir elinizle ürünü alttan tutun.

Kurutma makinesinin soğuk hava programında uzun süre kurutun. Ürünleri tek başına yıkamanız ve kurutmanız önemlidir. Kaz tüyü ürünleri yıkama konusunda tecrübeli olanlar kaz tüyünün topaklanma yapmaması için kurutma makinesinin içine tenis topları koyar.

Kaz tüyü ürünlerde küvette elde yıkama önerilmez. Sabun genellikle üründen tamamen çıkmaz ve bu da kaz tüyünün izolasyon özelliğine zarar verebilir. Aynı zamanda ıslanan kaz tüyü shell katmanın üzerine ciddi seviyede stres yükleyerek panel ve dikişlerin sökülmesine neden olabilir. Kuru temizleme aynı zamanda ürünün hacmini azaltabilir ve kaz tüyüne zarar verebilir.

Kaz tüyü ürünlerinizi kendiniz yıkayabilirsiniz ancak uyku tulumunuzu kaz tüyü konusunda uzman bir kuru temizlemecide profesyonel olarak temizletmenizi öneriyoruz. Bu, zaman ve enerjiden tasarruf etmenizi sağlar.

SENTETİK DOLGULU ÜRÜNLERİMİ NASIL YIKAMALIYIM?

Tüm The North Face® ürünlerin iç etiketinde temizleme talimatları bulunur. Çoğu üründe bu etiket yaka kısmındaki dikişte yer alır.

Eğer bakım talimatları aksini belirtmiyorsa, sentetik dolgulu montunuzu çamaşır makinesinde yıkayabilirsiniz. Ürünün hacmini koruması için kurutma makinesine birkaç tenis topu koyarak kurutma yapmanız önerilir. 

ÇADIR TERLİKLERİMİ NASIL TEMİZLERİM?

The North Face® Çadır Terliklerinin tabanlarında kartın bulunur, bu nedenle makinede yıkanamazlar veya suya bastırılamazlar. Bunun yerine terlikleri temizlemek için sıcak su, bez ve hassas bir temizlik ürünü kullanın. Kurutmada en iyi sonuç için içlerini doldurduğunuz terlikleri kurumaya bırakın.

DERİ AYAKKABILARIMI NASIL TEMİZLERİM?

Ayakkabılarınızı ılık su, havlu ve fırçayla temizleyin. Ayakkabılarınızın tamamen kurumasını sağlayın. Ayakkabıların herhangi bir ateş veya ısıtıcıya fazla yakın olmamasına özen gösterin.

AYAKKABILARIMA NASIL SU GEÇİRMEZLİK İŞLEMİ UYGULARIM?

Öncelikle, ayakkabıları temizleyin ve kuru olduklarından emin olun. Camlarını açtığınız bir odada veya dış mekanda, su geçirmezlik kazandıran spreyi yaklaşık 20 - 30 cm. mesafeden yavaş ve dikkatli hareketlerle uygulayın.

THE NORTH FACE® SU GEÇİRMEZ ÜRÜNÜM KURU KALMIYOR VEYA SIZDIRMA YAPIYOR. NE YAPABİLİRİM?

Su geçirmez ürünler su geçirmez zara işlenen naylon veya polyester dış kumaştan üretilir. Bu dış kumaşa suya dayanıklı (DWR) kaplama işlemi uygulanır. DWR aşındıkça, su montun dış kumaş katmanına işlemeye ve su geçirmez zara ulaşmaya başlar. Bu soğuk katman nem buharının zardan dışarı çıkmasını önler ve nemin sıvı forma dönüşeceği bir yüzey yaratarak mont içeri su sızdırıyormuş izlenimi veren o tanıdık, soğuk ""ıslaklık"" hissini verir.

DWR kaplamayı yenilemek için ürünün sabun bazlı bir ürünle çamaşır makinesinin soğuk veya ılık yıkama programında temizlenmesi gerekir. Deterjan kalıntısı kalmaması için iki kez durulama programı uygulayın. DWR kaplamayı yenilemek için ürünü kurutma makinesinin serin havayla kurutma programında kurutun veya düşük ısıda ütüleyin.

Bu işlemin DWR kaplamayı yenilemesi gerekir. Uzun süreli kullanımdan sonra dış kumaş yüzeyinde DWR kaplamayı yenilemek için su geçirmezliği yenileyici bir ürün kullanmak gerekebilir. Bu ürün birçok outdoor perakende mağazasında bulunabilir. Üretici talimatlarına başvurun.

DRYVENT® ÜRÜNLERİMİ ELDEN GEÇİREBİLİR VEYA ONARABİLİR MİYİM?

Su geçirmez ürünümü elden geçirebilir miyim veya üzerine logo işleyebilir miyim?

DryVent® ürünlerde satın aldıktan sonra değişiklik yapmanızı önermiyoruz. Ürününüzün su geçirmez koruması genellikle sızdırmazlık işlemi uygulanmamış ufak iğne delikleri yüzünden zarar görebilir. Ürününüzde herhangi bir değişiklik yapmak veya üzerine işleme uygulamak istiyorsanız, su geçirmezlik garantisi veren özel şirketlerle çalışmanızı öneriyoruz. Bir ürünün değiştirilen veya onarılan kısımları garanti kapsamında değildir.

 

KAZ TÜYÜ MONTUMUN TÜYLERİ DIŞARI ÇIKIYOR. BU NORMAL Mİ?

Kaz tüylerinin bir kısmının kumaştan, özellikle de dikişlerden, dışarı çıkması doğaldır. Tüylerin sert uçları kumaşta ufak delikler açabilir ve buradan dışarı çıkabilirler. Bu özellikle kaz tüyünün henüz yerleşme fırsatı bulamadığı daha yeni ürünlerde görülebilir. Bu durum ürününüzün izolasyon özelliğini etkilemeyecektir. Kaz tüylerinin dışarı çıkmasını minimuma indirmek için kaz tüyünü kumaşın iç tarafından geri çekin ve alt taraftan kumaşa ve kaz tüyüne masaj yapın. Bu, kumaş ipliklerindeki ayrılmaların kapanmasını sağlar.

Nadiren, kumaştaki bir kusur veya bir üretim hatası çok fazla miktarda kaz tüyünün dışarı çıkmasına neden olabilir. Yukarıdaki öneri işe yaramıyorsa, sizin için ürünü incelemekten memnuniyet duyarız. 

E-posta adresinize gönderilen linki tıkladıktan sonra, üyelik işleminiz tamamlanacaktır.