Ürün Bakımı

 

The North Face® tarafından üretilen tüm ürünleri sunuyor musunuz?

Dünya genelindeki ürün yelpazemizin büyüklüğü ve kapsamı nedeniyle, şirketin ürettiği her ürünü sunabilmemiz mümkün değildir. The North Face® mağazalarımızın veya yetkili perakendecilerimizin her biri, koleksiyonumuz içinden yerel talebe en uygun ürün yelpazesine sahiptir. Bir satıcının stoklarında bulunmayan bir ürün, başka bir satıcıda bulunabilir.

Yakınınızdaki mağaza veya perakendecilerle iletişime geçebilir ve telefonla belirli bir ürünü sorabilirsiniz. Alternatif olarak, buraya tıklayarak online mağaza müşteri hizmetleri ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Benzer bir ürün bulmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız.

Online mağazadaki ürünler ile yerel The North Face® mağazasındaki ürünler arasında fiyat farkı var mı?

The North Face® resmi Online Mağazasındaki fiyatlar resmi fiyat listemizden alınmıştır ancak, mağazalarda farklı fiyatlar ve indirimler uygulanabilir. Normalde, The North Face® tarafından belirtilen önerilmiş perakende satış fiyatını aşmazlar.

Avrupa ve Amerikan koleksiyonları arasında bir fark var mı?

ABD ve AB Pazarlarında farklı ürünler satılabilir. Bu sebeple, ABD web sitesinde gördüğünüz bir ürünü Avrupa'da bulamayabilirsiniz. Bunun tersi de mümkündür. Şirket politikamız gereği, sadece ABD ve Kanada'da veya sadece Avrupa bölgesinde satılan ürünler kendi bölgeleri dışında satılamaz veya bu bölgelerin dışına gönderilemez. Avrupa ve Amerikan koleksiyonları outdoor ortamına olan bağlılıktan ilham alınarak geliştirilmiştir ve her iki koleksiyonumuzun da ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayacağından eminiz.

Stoğu bitmiş gözüken ürünler tekrar stoklara girecek mi?

Bir ürünün stoğu tükendiğinde daha fazla stoğunun geleceğini garanti edemeyiz. Stok durumunu öğrenmek için lütfen belirli aralıklarla tekrar kontrol edin.

Alternatif olarak, stok durumunu öğrenmek için Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçebilir veya Gelince Haber Ver butonuna tıklayarak stoklar yenilendiğinde haberdar olabilmek için kayıt bırakabilirsiniz. Müşteri Hizmetleri Ekibimiz stok durumunu teyit etmek için ürün numarasına/ürün koduna ihtiyaç duyacaktır.

Ürünümün adını veya ürün numarasını nerede bulabilirim?

Ürününüzün orijinal etiketi duruyorsa ürün adı ve numarası bunun üzerinde yazılıdır. Etiketi durmuyorsa The North Face® ürününün bilgisini içteki etikette bulabilirsiniz. A veya C ile başlar ve ardından 3 harf veya rakam gelir.

Hangi iç ve dış katmanlar ve yelekler fermuar bağlantısı uyumludur?

2010 yılından itibaren, fermuarın aynı uzunlukta olmasının gerekmesi sebebiyle aynı beden olan tüm fermuarlı iç ve dış katmanlarımız uyumludur. Montunuzla uyumlu bir iç veya dış katman arıyorsanız, her ikisinin de fermuar bağlantısı uyumlu olduğundan emin olun. Arama bölümüne “fermuar bağlantısı” yazarak yeni sezon fermuarlı mont ve yeleklerimizin tam listesini görebilirsiniz.

Ürün görseli her zaman teslim edilen ürünle aynı mıdır?

Evet, ancak ürün detaylarında / kaplamalarında küçük farklılıklar olabilir. Web sitesindeki fotoğraflar numunelerden alınmıştır ve bazen logo veya fermuar rengi gibi küçük detay değişiklikleri olabilir. Renkler resmin görüntülendiği cihaza bağlı olarak da değişebilir.

Bir ürünün orijinal olup olmadığını nasıl anlarım?

Tüm potansiyel sahte ürün kaynaklarıyla mücadele ediyoruz ancak sahte ürünlerin satışını tamamen engelleyemiyoruz. The North Face® ürünlerinizi online mağazamızdan ya da The North Face® ortaklarımızdan biri tarafından işletilen bir siteden satın almanızı öneririz.

Hangi bedeni seçeceğimi nasıl bileceğim?

Beden Tablolarımızı görmek için Buraya tıklayın.

 

Kesiminiz tüm ürünlerinizde aynı mı?

Ürünün tasarım amacına bağlı olarak her ürün kategorisi için en iyi kesimi sunmaya çalışıyoruz. Bu, Performans ve Dağcılık giysilerimizin kesimleri arasında değişiklik olabileceği anlamına gelir. Beden Tablolarımız doğru bedeni bulmanıza yardımcı olabilir.

Tüm ayakkabılar aynı kalıpta mı?

Dağcılık, yürüyüş veya koşu gibi farklı aktiviteler için kalıplar biraz farklılık gösterir. Gerçek kalıba uygun olmadığı belirtilmediği sürece lütfen normal ayak numaranıza göre sipariş verin.

Kaç numara ayakkabı sipariş etmeliyim?

Rahat ve doğru bir kalıp için doğru ayakkabı numarasını seçmek önemlidir. Gerçek kalıba uygun olmadığı belirtilmediği sürece normal ayak numaranıza göre sipariş vermelisiniz. Doğru numarayı seçmenize yardımcı olması için lütfen ayakkabı Numara Tablomuza göz atın.

En küçük beden Çocuk ürünü hangisidir?

Çocuk Kategorisinde ürettiğimiz en küçük beden 5-6 yaşa karşılık gelen XS (x-small) bedenidir. Sonbahar 2013'ten itibaren, belirli mağaza ve pazarlarda 0-3 yaş arası çocuklar için Bebek giysileri bulunmaktadır.

Kadınlara özel bir ürünün farkı nelerdir?

Kadınlara özel çantalar daha rahat bir kullanım sağlamak için kadın vücudunun şekline uyacak şekilde tasarlanmıştır (örneğin, daha dar sırt bölümü veya askı kesimi).

GORE-TEX® nedir?

"W.L. Gore & Associates tarafından üretilen GORE-TEX®, su ve rüzgarı geçirmez ve aynı zamanda nefes alabilir olması gereken giyim kumaşlarına katman olarak eklenen nefes alabilir bir membrandır. GORE-TEX ürünleri:

%100 su geçirmezdir

Hafiftir

Nefes alabilirliği çok yüksektir

Soğuk havalarda yalıtım sağlayabilir

Bir GORE-TEX® ürünü, nem buharını serbest bırakabilen ve aynı zamanda yağ, kir ve lekeler ile rüzgar veya yağmur gibi maddelerin nüfuz etmesini önleyen bir membran ile oluşturulur.

Bu, her bir gözeneğin bir su damlasından 20.000 kat daha küçük, ancak bir vücut nem molekülünden yaklaşık 700 kat daha büyük olduğu, yağmur ve kar girişini engellerken buharlaşan vücut neminin (ter) dışarı çıkmasına izin veren çok ince bir katman olacak şekilde genişletilmiş Politetrafloroetilen (ePTFE) ile oluşturulur.

DryVent® nedir?

DryVent®, su geçirmezlik koruması, nem geçirgenliği ve dayanıklılık için üç bileşenli çok katmanlı bir formülden oluşan bir poliüretan (PU) kaplamanın kullanıldığı üstün, su geçirmez ve nefes alabilir teknolojidir. Bu teknoloji, mümkün olan en iyi dayanıklılığı ve işlevselliği sağlamak ve aynı zamanda konforlu bir nefes alabilirlik seviyesini korumak için The North Face® Kalite Güvence laboratuvarında test edilmiştir. DryVent® kullanılarak elde edilen minimum nefes alabilirlik seviyesi: Nem Buharı Aktarım Hızı ölçeğinde 600 g/m²/24 saat.

GORE-TEX® için su geçirmezlik ve nefes alabilirlik dereceleri nelerdir?

Ne yazık ki GORE-TEX® için su geçirmezlik ve nefes alabilirlik derecelerine sahip değiliz ancak, GORE-TEX® membranı inç kare başına 9 milyardan fazla mikroskobik gözenek içerir. Bu gözenekler bir su damlasından 20.000 kat daha küçük, ancak bir su buharı molekülünden 700 kat daha büyüktür ve bu da GORE-TEX® membranını dışarıdan tamamen su geçirmez hale getirirken, terin içeriden dışarı çıkmasına izin verir. GORE-TEX® membranlı giysiler 5.000 - 20.000 arasındaki G derecesiyle tersine ölçülür.

DryVent® için su geçirmezlik ve nefes alabilirlik dereceleri nelerdir?

DryVent® teknolojisi Quality Assurance laboratuvarımızda test edilmiş ve bir inç karelik bir alana uygulanan bir poundluk kuvvetten kaynaklanan basınç olan PSI (inç kare başına pound) cinsinden ölçülmüştür. Bu test sonucunda şu derecelendirmeler elde edilmiştir:

Nefes alabilirlik: 700-750 g/m2/24 saat ortalama (MVTR) dik kap Su geçirmezlik derecesi - 75 PSI ortalama, 20 yıkamadan sonra ortalama 75 PSI

The North Face® tarafından sunulan farklı GORE-TEX® türleri nelerdir?

GORE-TEX® Paclite®: Bu özel Paclite® zar üstün nefes alabilirlik, sıkıştırılabilirlik ve dayanıklı su geçirmezlik sunan ürünler üretmek için hafif ve sağlam naylon materyale kaplanır. Bu zar ""yağ-itici"" (oleofobik) polimer ve karbondan oluşan ve ter buharının dışarı çıkmasını sağlayan ancak vücudun doğal yağı, kozmetik ürünler, tuzlu su ve böcek ilaçlarının zarın su geçirmezlik özelliğini etkilemesine izin vermeyen koruyucu siyah bir katman içerir. Üst seviyede sıkıştırılabilir olan bu kumaş katlandığında çok az yer kaplar.

GORE-TEX® Performance Shell: Bu kumaş nefes alabilir konfor ve dayanıklı su ve rüzgar geçirmez koruma sağlar. Daha hafif ve yumuşak bir his için iki katmanlı yapıda ve daha dayanıklı bir alternatif olarak üç katmanlı yapıda kullanılır.

GORE-TEX® Pro Shell: En sağlam, en fazla nefes alabilir, dayanıklı su ve rüzgar geçirmez kumaşlarla tasarlanan Gore Micro-Grid Backer özellikli üç katmanlı GORE-TEX® Pro Shell, profesyonel outdoor atletlerinin yüksek beklentilerini karşılar. GORE-TEX® Pro Shell, hayati vücut ısınızı kaybetmeden zorlu koşullara daha uzun süre maruz kalabilmenizi sağlar.

Üç Katmanlı GORE-TEX® XCR®: Mevcut en dayanıklı, su geçirmez, nefes alabilirliği en yüksek kumaş olan GORE-TEX® XCR® nefes alabilir, dayanıklı, su geçirmez ve hafiftir.

İki Katmanlı GORE-TEX® XCR®: Giyebileceğiniz en fazla testten geçmiş ve güvenilir hava şartlarına karşı koruma. Rüzgar geçirmez, su geçirmez ve nefes alabilir 2 Katmanlı GORE-TEX® XCR® yumuşak ve hafiftir ve aktif uğraşlar için mükemmel bir seçenektir.

Gore Windstopper®: Rüzgara karşı koruma sağlar ve istenmeyen nemin geri gelmesini önlerken fazlalık nemin dışarı çıkmasına izin verir.

Gore Windstopper® Soft Shell Kumaş: Tamamen rüzgar geçirmez, suya dayanıklı ve nefes alabilirliği çok yüksek Gore Windstopper® Soft Shell giysiler, shell katmanın güvenilir korumasını orta katmanın konforuyla birleştirir. Bu giysiler, outdoor meraklılarını ağır, takılıp çıkarılan katmanlara ihtiyaç kalmadan rahat ettirdiğinden, aktif maceralar ve zorlu hava koşulları için ideal ürünlerdir.

Gore Windstopper® Soft Shell: Giysiler, aşınmaya karşı son derece dayanıklı olan ve geniş bir hareket aralığına izin veren benzersiz, yumuşak, esnek kumaşlardan üretilir. Bu giysiler yüksek nefes alabilirliğe sahip olduğundan kullanıcılar konforlu ve özgür bir şekilde hareket edebilir.

Gore Windstopper® Active Shell: Windstopper® Active Shell katmanlar, tam rüzgar geçirmezlik, maksimum nefes alabilirlik ve su geçirmezlik sunan en hafif ve en fazla sıkıştırılabilir giysilerdir. Windstopper® Active Shell hareketliliğin fazla olduğu aktiviteler sırasında daha iyi performans için rahat ettirir. İki katmanlı yapısıyla Windstopper® membran nefes alabilirliği yüksek ve aşınmaya dayanıklı bir dış kumaşa ilave edilmiştir.

The North Face® tarafından sunulan farklı DryVent® türleri nelerdir?

"DryVent®: Su geçirmezlik koruması, nem geçirgenliği ve dayanıklılık için üç bileşenli çok katmanlı bir formülden oluşan bir poliüretan (PU) kaplamanın kullanıldığı üstün, su geçirmez ve nefes alabilir teknolojidir. Bu teknoloji, mümkün olan en iyi dayanıklılığı ve işlevselliği sağlamak ve aynı zamanda konforlu bir nefes alabilirlik seviyesini korumak için The North Face® Kalite Güvence laboratuvarında test edilmiştir. DryVent® kullanılarak elde edilen minimum nefes alabilirlik seviyesi: Nem Buharı Aktarım Hızı ölçeğinde 600 g/m²/24 saat.

DryVent® Alpha: Summit Series® koleksiyonunda kullanılan bu kabarık ve su geçirmez kumaş, en zorlu koşullarda bile özelliğini koruyan mikro gözenekli, hidrofobik bir kaplama teknolojisi kullanır. İnç kare başına yaklaşık yarım milyon delikten oluşan kaplama membranı, terin sıvıya dönüşmeden monttan geçmesine izin vererek sizi kuru ve sıcak tutar ve rahat ettirir.

DryVent® DT: DryVent® kaplama ile aynı prensip kullanılan ancak üçüncü katmanın kalınlığı azaltılan bu su geçirmez kumaş hafiftir, sıkıştırılabilir ve diğer astarsız işlem görmüş kumaşlara göre daha fazla nefes alabilir. DryVent® DT, kuru dokunuşlu, yarım katmanlı bir kaplama görevi gören bir DT baskı matrisine sahip bir poliüretan (PU) kaplama uygulanarak oluşturulur. DT yarım katmanı, DryVent® DT PU kaplamayı deriden fiziksel olarak ayırarak dayanıklılık ve konfor sağlar. DryVent® DT astar ihtiyacını ortadan kaldırır ve genellikle 2,5 katmanlı kumaş olarak adlandırılır.

DryVent® 3 Katmanlı Kumaş: Aşırı koşullarda aynı anda nefes alabilirlik ve su geçirmezlik sunmak için üç katmanlı bir yapı kullanılan bu kumaş her türlü keşif için mükemmeldir. Dayanıklı dokuma dış katman kullanıcıyı aşınmaya karşı korurken, orta katman suyu dışarıda tutar ve su buharını iç katmandan dış katmana yönlendirmek için poliüretan kaplama ve mikro gözenekler kullanır. Konforlu iç katman da nemi mikro gözeneklere yönlendirerek kontrol edecek şekilde tasarlanmıştır. Sonuç olarak içi ve dışı kuru kalan, üstün su geçirmezliğe ve nefes alabilirliğe sahip bir teknoloji ortaya çıkar.

GORE-TEX® ve DryVent® arasındaki fark nedir?

GORE-TEX® çok daha dayanıklıdır, daha yüksek su geçirmezlik direncine sahiptir ve genellikle aşınma ve yıpranmaya karşı daha fazla koruma sunar.

The North Face® ürününün alerjik reaksiyona neden olup olmayacağını nasıl bilebilirim?

Alerjik reaksiyonlar kişiden kişiye değişir. Diğer çevresel faktörler göz önüne alındığında, bir üründeki belirli bir kimyasalın varlığı ile alerjik reaksiyon arasında bir neden-sonuç ilişkisi kurmak zor olabilir. Sağlığınız açısından, halihazırda kimyasal ürünlere karşı alerjik reaksiyonları olan kişiler için belirli bir ürün tavsiyesi veremeyiz.

DWR nedir?

Durable Water Repellency anlamına gelen DWR, dış katmanda su damlacıklarına karşı koruyucu bir duvar oluşturmak için bir katman veya membran uygulandıktan sonra kumaşı kaplamanın bir yoludur.

Kimyasal bir işlem olan DWR, su geçirmez değildir, ancak yoğuşma oluşumunu azaltır, nefes alabilirliğe yardımcı olur ve böylece cildinize daha az nem ulaşır.

Kaz tüyünün dolgu gücü nasıl ölçülür?

Dolgu gücü yaklaşık otuz gramlık kaz tüyünü dereceli silindire koyup kaz tüyünün inç küp biriminde kapladığı hacmi ölçerek hesaplanır. Kaz tüyünün dolgu gücü ne kadar yüksekse, filizler o kadar uzun olur, yani daha fazla yer ve hacim kaplar. Bu da sıcak kalmak için daha az dolguya ihtiyacınız olduğu anlamına gelir.

Yüksek dolgu gücü aynı zamanda daha hafiftir.

Suya dayanıklı ve su geçirmez arasındaki fark nedir?

En basit şekliyle, su geçirmez bir mont yağmur ve kara karşı en üst düzeyde koruma sağlar. Suya dayanıklı bir mont ise iyi ama daha düşük seviyede bir koruma sağlar. Yine de bundan biraz daha fazlası vardır.

Suya dayanıklı ve su geçirmez arasındaki fark kumaştan kaynaklanır. Suya dayanıklı bir materyal o kadar sıkı dokunmuştur ki suyun geçmesi zorlaşır. Dolayısıyla, polyester ve naylon gibi materyaller, yapıları gereği suya karşı doğal olarak pamuktan daha fazla dayanıklıdır. Ancak, suya dayanıklı bir mont sadece çok fazla yağmura dayanabilir.

Diğer yandan, su geçirmez materyal suya karşı tam bir koruma sağlar. Bu anlamda, plastik bir torba su geçirmezdir. Ancak, plastik bir torbanın içinde yürüyüş veya snowboard yapsaydınız, aşırı sıcaklar ve kendi terinizden dolayı içten ıslanırdınız.

Bu nedenle, Erkek ve Kadın The North Face su geçirmez montlarımızda su geçirmezlik ve nefes alabilirlik özelliklerini birleştiren membran malzeme kullanılır. Bu membran sizi içerideki terden ve dışarıdaki yağmur ve kardan koruyarak kuru tutar.

Islaklığı dışarıda tutmak için bahsetmemiz gereken başka bir özellik daha var: Su İticilik. Bu temel olarak, suyun bir materyalin yüzeyinde damlacıklar oluşturarak kumaş tarafından emiliminin engellenmesi anlamına gelir.

Ürünlerimizin çoğunu su itici (DWR) ile kaplıyoruz. Sıkı dokunmuş, yani suya dayanıklı bir kumaşla birlikte bu, yağmur ve kara karşı iyi düzeyde bir koruma sağlar.

Su geçirmez montlarımızın birçoğuna da DWR uyguluyoruz. Bu montlar kuru kalmanızı sağlama konusunda zaten mükemmelse neden böyle bir işlem uygulanıyor? Yaptığımız şey su taneciklerinin emilmek yerine yüzeyden akıp gitmesini sağlamak ve bu da nefes alabilirliğin korunmasına yardımcı oluyor.

Hangi durumlarda su geçirmez ve suya dayanıklı bir monta ihtiyacınız vardır? Yağmur altında aktif olduğunuzda içten ve dıştan tamamen kuru kalmak istiyorsanız hafif ve su geçirmez bir mont tercih edin. Yalnızca hafif bir aktivite yapıyorsanız ve hafif, seyrek sağanak yağışlar olacağı tahmin ediliyorsa suya dayanıklı bir mont yeterli olacaktır.

E-posta adresinize gönderilen linki tıkladıktan sonra, üyelik işleminiz tamamlanacaktır.