Yaz İçin
Yeni Stiller

Verilmemiş sözler, bilinmeyen yerler ve planlanmamış yolculuklarla dolu günler.
Sıcak havalar seni nereye götürürse götürsün, her koşulda ihtiyacın olan ekipmana sahipsin.

Yaz, dondurmaların ve barbekülerin, yürüyüşlerin ve gün batımı kamp ateşlerinin, ıslak saçlar ve kumlu
ayakların mevsimidir. Özlediğimiz ve hayalini kurduğumuz sıcak havalar geldi.

Bir ara vermek ve yeni yerler keşfetmek için bir şans, yeni insanlar ve deneyimler.
İtalya'nın Sardinya adasında Tim, Elena, Roberto ve Raffaella için bağ
kurma, paylaşma, eğlenceli anlar geçirme ve keşfetme zamanı.

 

Roberto Oprandi

Bir ürün tasarımcısı olan Roberto, her birimizin doğayı benzersiz bir şekilde deneyimlediğimize inanıyor.

“Başkaları ile birlikte dışarıda olduğum zamanlarda beni heyecanlandıran bir şey varsa, o da her birimizin doğa ile olan eşsiz ilişkisidir.

Sardinya'da birlikte geçirilen o hafta sonunun en iyi yanı, macerana eşlik eden arkadaşlarının doğa ile nasıl farklı bir etkileşim içinde olduğunu gözlemlemekti. Bir yeri keşfetmenin ve deneyimlemenin birbirinden farklı yollarını, kaç farklı bakış açısına ve aktiviteye sahip olduğunu merak ediyorum.

Bu benim özgürlük tanımım. Arkadaşlarımın, yeni keşfedilen bazı canlılar veya birtakım fiziksel problemler karşısında tepkilerini, gün batımında bir kayanın üzerinde durmak ve ayrıca yorgunluğa ve olumsuz hava koşullarına karşı nasıl mücadele ettiklerini görmek beni çok heyecanlandırdı. Sonra Sardinya'nın büyülü yerlerini turist kalabalığı olmadan görmenin huzurunu deneyimledim.

O doğal yerleri deneyimleme, kokuların etkisinde kalma ve birbirinden farklı renk geçişlerini görme şansına sahip olduğum için oldukça şanslıydım. Ayaklarımı bastığım yerlere saygı duymanın ve korumanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anladım.”

Read more

Güneş ışınlarının bir peri masalı gibi günü renklendirdiği ilginç kayalardan oluşan ve insanların aşındırdığı tozlu patikalardan, zamanla bir şekilde dağılmış tarihi kasabalara kadar Sardinya, el değmemiş doğanın, kültürün ve çeşitliliğin adasıdır. Sonunda havalar ısınsa da, güneş yavaş yavaş batarken ve feribot limandan uzaklaşırken anılar her zaman hatırlanacak.

Raffaella Braganca

Bir şehir kaşifi olan Raffaella, doğanın alçakgönüllü olduğuna inanıyor

“Şehirden geliyorum ve başta kaykay olmak üzere tutkularım onun betondan, insan yapımı formlarında yer alıyor.

Sardinya'nın el değmemiş doğasını deneyimlemek gerçekten etkileyiciydi. Duyularım harekete geçti. Çok daha fazlasını yapabileceğimi keşfettim. Doğa, başa çıkmanız gereken bir şey değildir.

Yağmur, dolu - hatta kar - sonra güneş ışığı ve sıcaklık vardı. Beni hangi manzaranın beklediğini bilmeden bir çadırda uyanabildim - gün doğumunda ya da sis ve yağmur altında. Deneyim zenginleştiriciydi. Bunu arkadaşlarımdan öğrendim.

Olaylara yeni bir bakış açısıyla, büyük veya küçük farketmeden bakmaya çalıştım. Her şeyde güzellik vardır elbette ve biz Sardinya'nın kayaları, yolları, plajları ve dağları arasında keşfedilecek ve ortaya çıkarılacak çok şey bulduk.”

Read more

 

Sabah ve akşam gün ışığı etrafı sarar. Geceleri kamp ateşi ve meşaleler karanlığa eşlik eder. Günler uzun ve dolambaçlı, sadece olduğun yerde değil, bir patika yolculuğunda da öyle.

 

Timothy Thompson

Meraklı bir kaşif, doğanın kendisinin en büyük okul olduğuna inanıyor.

“Deniz, dağlar, göller, nehirler - her yer, daha önce kaçırdığımız bir şeyi bilmeye ve öğrenmeye elverişli.

Sardinya'daki o günleri hatırlayacağım, arkadaşlarımla ve sevdiklerimle geçirdiğim anları anımsayacağım. Haritayı açtık, bir nokta belirledik ve sırt çantası, uyku tulumu ve çadır taşıyarak oraya doğru yola çıktık.

Adım adım tanımayı deneyimlediğiniz bir diyarın adrenalini, yarının bilinmezliği, tahmini zor hava koşullarının korkusu.

Her yeni yolculuğun yeni bir hikaye, kendimi ve yanımdaki insanları tanımak için bir fırsat olduğu hissine bağımlı hale geldim.”

Read more

Her gün bir öncekinden farklı gelişebilir. Planlar anlık yapılır ve her anın, yıllar sonra sevgiyle anılması beklenir.

Elena Gogna

Bir biyolog olan Elena, doğanın ona rehberlik ettiğine inanıyor

“Kağıt üzerinde bakıldığında bir biyoloğum ama aslında çevre ve onun korunmasıyla ilgileniyorum. Tüm tutkularıma doğa ve onun sonsuz gizemleri rehberlik ediyor.
eternal mysteries.

Her şeye mikroskobumdan baktığım gibi bakmayı seviyorum, böylece harika görünen hiçbir ayrıntıyı gözümden kaçmıyor. Doğal yerler beni haftalarca içinde tutabilir: her taş, çalılar veya ağaçlar, giriş bileti gerekmeyen müzeler gibidir.

Bu müzelere tek başıma gitmeyi seviyorum ama şunu söylemeliyim ki arkadaşlarla birlikte olmak başka bir duygu: onların soruları ve merak ettikleriyle doğal olan her şey yeni bir boyut kazanıyor.

Sardinya'daki o günleri hatırlıyorum: Çadırda yerin ve göğün sesleriyle uyanmak ve arkadaşlarımla birlikte yeni bir güne başlamanın coşkusuna kapılmak, çadırın ötesinde neler olabileceğini keşfetmeye hazır olmak. Bacaklarım beni bir vadiden diğerine götürürken arkadaşlarımla birlikte başarmış olmanın keyfini yaşamak.”

Read more

 

shop the look

;