SPORCULARMIZDAN İZOLASYON

alt

KEŞFET
SPORCULARIMIZ VE FENOMENLERİMİZDEN SİZİ İZOLASYONUN ETKİSİNDEN KURTARACAK FİKİRLER

 

 

Kendin hakkında düşünme, eğlence, eğitim veya etkinlikler gibi zaman geçirmenin birçok yolu var. Burada sporcularımız ve fenomenlerimiz izolasyon sebebiyle elde ettikleri kazanımları bizimle paylaşıyor.

 

NINA WILLIAMS

Tırmanışçı

Amerikalı tırmanışcı Nina Williams, 8b zorluk derecesinde tırmananan az sayıda kadın kaya tırmanışçılardan biridir ve 'highball' kaya tırmanışı denilen altı metre ya da daha yüksekteki kaya tırmanışı problemleri konusunda beceriye sahiptir. Alanında ilk kadın tırmanışçı olduktan sonra Nina, 2018 yılında Yosemite'nin Orta Katedral'indeki 600 m Father Time(8a) adlı rotada altı günlük serbest tırmanmada en zorlu rota aşamalarının hepsine önderlik eden ve zorluğu test edilmiş Flagstaff kıvrımı Window Shopper (8a+) rotasının denemesini yapan dördüncü kişidir.

 

“Kendini keşfetmeyle ilgili içeriğe sahip tüm kitapların arasında Mindset: Dr.Carol Dweck ile Başarının Psikolojisi benim favorim. Motivasyon ve hedef belirleme konusunda bakış açısını değiştirmek isteyen herkese kesinlikle tavsiye ediyorum. Carol Dweck ''sabit'' ve '' gelişen'' düşünce yapılarını birbirinden ayırır ve bunların uygulanması durumunda hayatımızın neredeyse her yönünün nasıl etkilediğini detaylandırır. İnsanlar bana zihinsel alıştırma kitapları hakkında danıştıklarında onlara önerdiğim ilk kitap budur.”

 

Eğer şimdilerde kendinizi kitaplardan alamıyorsanız, Nina size Brene Brown'un Kırılganlığın Gücü adlı Ted Konuşması'nı izlemenizi öneriyor. “Başkalarına karşı açık olmayı istememenin ve bundan utanmanın içimizde yarattığı etkileri derinlemesine inceliyor“ diyor Nina. Bu Ted Konuşması'nın temelindeki kitabının adı ise Daring Greatly.

 

Nina'nın Instagram Hesabını Takip Et

 

nina williams

 

 

Leo Slemmet

Kayakçı

Çok yönlü, yetenekli ve oldukça meraklı olan Fransız kayakçı Leo, dağ kırsalında olmaktan fazlasıyla hoşlanıyor. Freeride Dünya Turu'na ve Ushba, Hunza gibi göz alıcı belgesel filmleri çekmeye zaman ayırırken aynı zamanda okuma yapmak için de kendine anlar yaratıyor. İşte onun en sevdiği üç otobiyografinin üçü de burada!

 

Açık, Bir Andre Agassi Otobiyografisi

Asla profesyonel bir tenis oyuncusu ya da ünlü olmak istemedi ama yine de gerçek bir oyun aşkı ile sekiz kez Grand Slams ve bir Olimpiyat ünvanı kazandı. Bu kitabı çok seviyorum çünkü tenis veya kayak gibi bireysel sporlarda, nereden gelirseniz gelin ya da ilgi alanlarınız ne olursa olsun başarılı olabileceğinizi düşünürüm. İşte rock ’n’ roll tadında güzel bir örnek.

 

Yaşam, Keith Richards

“Rolling Stones hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız eğer Keith Richards, kitabında yeteri kadar hikayeye yer veriyor. Rock ’n’ roll' un bu başlangıcı inanılmaz ses getirdi.”

 

Tırmanış Hayatım, Ueli Steck

“Ueli ve onun alpinist yaşantısından bahseden harika bir kitap. Dağlara nasıl ulaştığını, onlardan bahsetme şeklini ve tamamıyla çılgınlık olarak görünse bile Annapurna'nın Güney Yüzü hakındaki hikayesini seviyorum! ”

 

alt

 

LAMARR GOLDING

Fotoğrafçı & Serbest Koşucu

Londra kökenli Lamarr, serbest koşu ve yapı tırmanışı tutkusunu fotoğraf ile birleştiriyor. Eşsiz becerileri ve lensinin arkasında var olan yetenekleri ona, güzel fotoğraflarını doğru şekilde sergileme imkanı sağlıyor ve aynı zamanda çok azının deneyimleyebildiği şeyleri kendine özgü bir bakış açısıyla yakalıyor.

Lamarr, severek takip ettiği Yes Theory ve parkur sporcularından oluşan Storror takımının kanallarını izleyerek bir süre YouTube çıkmazına düşmeyi öneriyor.

Lamarr'ın Instagram Hesabını Takip Et

alt
alt

ARINNA TRICOMI

Kayakçı

Ari olarak bilinen Arianna, freestyle ve freeride kayak arasındaki sınırları eritir. İtalya'da üç kez Freeride Dünya Turu şampiyonluğu alan Ari, hareketli freestyle becerilerini her zaman dağ kırsalına ve büyük dağ yamaçlarına yansıtır. Aynı zamanda gerçekten iyi bir sörfçüdür ve alanında nitelikli bir fizyoterapisttir.

İlginç bir gerçek: Ari'nin Netflix'i yok. “Bu seri hakkında hiçbir bilgim yok. Asla hiçbirini sonuna kadar izlemedim.” Ari, “Şu an ukelele çalmayı öğreniyorum” diyor ya da insan olmanın tabiatı üzerine yoğunlaştığını “Yuval Noah Harari'nin kitaplarını özellikle de Hayvanlardan Tanrılara Sapiens'i seviyorum.” şeklinde belirterek herkese yeni şeyler keşfetmeyi öneriyor.

Arianna'ın Instagram Hesabını Takip Et

;

E-posta adresinize gönderilen linki tıkladıktan sonra, üyelik işleminiz tamamlanacaktır.