DOĞAL ÇEVRENİN KORUNMASI

ARKA BAHÇEMİZDEN HİMALAYALAR’IN ZİRVELERİNE KADAR HER YERDE KEŞİF İMKANINI SUNARAK OUTDOOR TUTKUMUZU PAYLAŞMAYA İNANIYORUZ.

 

İşimizi desteklemek ve misyonumuzu genişletmek için geniş bir insan, lokasyon ve kurum ağından güç alıyoruz. Kurumsal yardımseverliğimiz, temas ettiğimiz toplumları ve vizyonumuzu paylaşan organizasyonları destekleyebilmek adına somut bir araç sunuyor. Bağış yapma önceliklerimiz marka kimliğimizin bir uzantısıdır; insanların outdoor aktivitelerine katılımını sağlayan ve doğal hayatı koruyan programlara bağışta bulunmaya odaklanıyoruz. Sporcularımızı da keşif yaptıkları yerlerdeki insanlara yardımcı olmaya teşvik ediyoruz. 

 

The North Face, outdoor katılım misyonlarımızı genişleten The Explore Fund ve Explore Your Parks gibi belirli fonlama araçları oluşturmuştur. Üyelik ücretleri ve bağışlar yoluyla da outdoor ve koruma organizasyonlarına önemli desteklerde bulunuyoruz.

 

EUROPEAN OUTDOOR CONSERVATION ASSOCIATION (EOCA)

 

Vahşi doğayı ve ekosistemleri gelecek nesiller için koruma vizyonuyla 2006 yılında kurulmuştur ve The North Face EOCA aracılığıyla dünya çapında koruma projelerini destekleyen 100’den fazla kuruluştan biridir. Birliğin her bir üyesi her yıl üç proje için 30.000€ tutarına kadar çıkabilen bağışa aday gösterebilir. EOCA bağışların en etkili koruma organizasyonlarına gittiğinden emin olmak için kapsamlı bir inceleme süreci gerçekleştirir. 

 

Bugüne kadar, EOCA 36 ülkedeki 70’ten fazla projeye 1,75 milyon € tutarından fazla hayati fonlamada bulunmuştur. Çeşitli projeler arasında Nepal’de bir çevre patikasının oluşturulması, Kırgızistan'daki dağ zirvesinde temizlik işlemleri, Kuzey İspanya’da kahverengi ayıların korunması, Çek Cumhuriyeti’nde balta girmemiş ormanın yeniden dikilmesi ve Makedonya ve Arnavutluk arasında uluslararası doğa yürüyüş patikasının oluşturulması yer almaktadır.

 

ÜRÜN BAĞIŞLARI

 

İhtiyaç sahiplerine eşya yardımında bulunan, Birleşik Krallık’tan In Kind Direct ve ABD’den Clothes4Souls gibi hayır kurumlarıyla çalışıyoruz. In Kind Direct ile 2010’dan beri devam eden ortaklığında, The North Face 350’den fazla gönüllü ve toplum kuruluşuna 500.000£ üzerinde bağışta bulunmuştur. Bunlar arasında gençlik hayır kuruluşları, yerel toplum grupları, engelli grupları ve evsiz barınakları yer almaktadır. 

 

Aynı zamanda, doğal afetlerde ürün bağışı gerçekleştirdik. Örneğin, Asya ofisimiz Çin’in batı bölgesinde depremden hasar gören yerlerdeki insanlara yardımcı oldu ve ABD ofisimiz Haiti’de meydana gelen depremden sonra çadır ve diğer ürünlerin tedarikini sağladı.

 

CONSERVATION ALLIANCE

 

Outdoor sektörü tarafından fonlanan Conservation Alliance, outdoor şirketleri için yıllık olarak yardım topluyor ve bu yardımları toplumun tabanına ve koruma kuruluşlarına yönlendirerek vahşi doğadaki yaşam ortamlarının korunması ve yenilenmesi için gösterdikleri çabalara destek oluyor. The North Face 1989 yılında Conservation Alliance’ın kurulmasına yardımcı olmuştur ve yıllık olarak bağışta bulunmaktadır. 2008 yılında, Legacy Fund’un geliştirilmesine yardımcı olarak, dört yılı aşkın sürede organizasyona kalıcı bir operasyonel fon kaynağı oluşturmak için yardım kampanyası başlatarak bir milyon dolardan fazla destek sağladık.